Бензопили і бензокоси
Байдужих людей до бензопили немає. Хтось боїться її, хто бажає отримати в подарунок, а для когось- це звичний робочий інструмент для щоденного використання. Бензопила має масу переваг перед будь-яким іншим ріжучим пристроєм і правильний вибір залежить безпосередньо від уподобань майстра, обсягу робіт і призначення. Всі бензопили негласно ділять на три типи: побутові, напівпрофесійні і професійні. Побутові бензопили легко відрізнити від інших видів за ціною. Вони найдешевші і, відповідно, не дуже потужні (до 2 кВт). Призначені, в основному, для нескладної і непродлжительной роботи з обрізку саду, заготівлі дров, розпилювання дощок і іншої роботи на присадибній ділянці. Зазвичай, побутові бензопили купують, якщо планують працювати не більше 20 годин на місяць. Ціна на бензопилу такого класу невисока, що робить інструмент популярним серед покупців. Моторесурс близько 600 годин, а при правильній і дбайливої експлуатації і прослужить довше. Варто звернути увагу на таких виробників, як Ера, Алігатор, Кедр, Мінськ, Элпром, Витязь, Partner, Kratos. Якщо ви думаєте, яку бензопилу купити для дачі або заміського будинку, то зупиняйте свій вибір на малопотужних побутових пилах і не прогадаєте.
Більш потужні бензопили (від 2 до Вт і вище) можна використовувати на будівельних об'єктах і для валки невеликих дерев. Працювати такий інструмент може за 5-6 годин на добу, тільки суміш бензинову підливай. До речі, про суміші. Одвічне питання про бензин: А-92 або А-95 ми пропонуємо перевести в русло можна і той, і інший, але тільки хорошої якості. Набагато більш важливим елементом в паливній суміші є масло для бензопил. Багато майстри віддають перевагу якісному оригінальному маслу, розробленим спеціально для безперебійної роботи бензопили. Але є любителі "попиляти чого-небудь" з твердою позицією, що "яка різниця, чого змішувати - лише б працювала". Але в тому-то і справа, що неякісне масло призведе до зупинки всієї роботи, засмічення поршневої групи двигуна і, як результат, зіпсованого інструменту. Купити бензопилу і зіпсувати її неякісної сумішшю, погодьтеся, економічно невигідно. Попереджений, значить, озброєний. Продовжуючи тему напівпрофесійних бензопил, потрібно зазначити, що робочий ресурс такого інструменту до 5000 мотогодин. Знову ж таки, за умови правильного догляду та експлуатації. Купити бензопилу недорого з надійним робочим ресурсом пропонують такі компанії, як Kraissmann, Kaltmann, Goodluck, Foresta, Forest, Pro-Craft, Eltos, Craft-tec, Урал, Байкал, Дніпро-М.
Якщо ж робота належить по 5-6 годин на добу, то вибирайте бензопили таких виробників, як Stihl, Husqvarna, Oleo-Mac. Це компанії, які давно на ринку бензоінструментів і знають толк в надійності і якості. Ціни на бензопили дуже варіюють від 1200 грн. до 20000 грн. Що ж впливає на ціноутворення? Перш за все, виробник. Брендові бензопили завжди будуть коштувати дорожче за своїх побратимів з Китаю, Росії чи України. Наприклад, бензопила штіль (якщо це не підробка) навіть самої малої потужності працює краще і якісніше, ніж бензопила вітчизняного виробника. Компанія Stihl вкладає колосальні гроші в інноваційну розробку деталей. Навіть пластик у бензопили Stihl особливий, зі спеціальною формулою виготовлення. Кожна деталь проходить перевірку на міцність і зносостійкість. Адже безпека в роботі - це головне і великі компанії роблять все можливе, щоб інструмент не тільки відмінно виконував роботу, але і був безпечним. Тому брендові бензопили не можуть коштувати дешево. Також ціна на бензопилу багато в чому залежить від її потужності. Чим могутніше, тим дорожче. І останній аргумент у формуванні ціни - це наявність різноманітних додаткових функцій. Наприклад, наявність антивібраційної системи, яка стабілізує роботу інструменту і дають меншу навантаження на руки. Швидкий старт дозволить заводити бензопилу швидко, без тривалого смикання за ручку кикстартера. Захист від зворотного удару допоможе швидко зупинити ланцюг, якщо кінець шини доторкнувся до поверхні деревини і тим самим убезпечити себе від травми.
Купити бензопилу недорого в інтернет-магазині не складе труднощів, якщо дотримуватися таких простих знань. Але бензопила - річ не самодостатня і постійно вимагає до себе уваги. То ланцюг затупилися, то шина вийде з ладу чи забрудниться повітряний фільтр. Тому краще мати в запасі ще один ланцюг, шину і повітряні фільтра. А також не забувайте дивитися за рівнем масла для мастила. Заливається воно в спеціальний резервуар і має бути хорошої якості. "Відпрацювання" ніколи не використовуйте - зіпсуєте інструмент, так як відпрацьоване масло містить дрібні частинки металу, які пошкоджують маслонасос. Такий підхід до експлуатації бензопили вкрай недоцільний. І замість економії на олії можна отримати дорогий ремонт всього інструменту. Не менш важливим елементом бензопили є її шина. Найпоширеніші розміри шин від 35 см до 50 см. Часто майстри на малопотужні бензопили з 35 шиною примудряються поставити 45 шину або ще більше для збільшення продуктивності роботи. Це велика помилка і міф. Якщо робота двигуна розрахована на 35 шину, то 45 шина дасть велике навантаження і двигун може просто згоріти.